Asy Zdrowia – dziewiąta edycja

 kategoria wpisów: Nasze akcje, Przed nami

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w IX edycji wydarzenia pn. „Asy Zdrowia” organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

  Wydarzenie skierowane jest do uczniów 4., 5. oraz 6. klas szkół podstawowych. Zaplanowany termin  wydarzenia 18 marca 2020 r. na chwilę obecną został zawieszony.

   Miejsce: Miejski Stadionie Wrocław (w zamkniętej przestrzeni) przy al. Śląskiej 1.

  Więcej o wydarzeniu:

  Tegoroczna impreza przybierze nową formę w stosunku do lat ubiegłych: tym razem uczestnicy będą mieli okazję obudzić w sobie ducha współpracy zamiast zwykłej rywalizacji.

  Uczniowie w zespołach 4–6 osobowych będą mierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich z zakresu pięciu dziedzin, które stanowią integralną całość dotyczącą zdrowia. Będą to: aktywność fizyczna, zdrowe żywienie, cyberprzestrzeń, edukacja i psychologia. Na uczestników będą czekały ciekawe warsztaty i quizy dotyczące zdrowego stylu życia, pokazy i prelekcje, a także atrakcje i wyzwania sportowe dla każdego.

  W czasie trwania warsztatów i atrakcji uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć płytę boiska Stadionu Wrocław i szatnie zawodników, sprawdzić swoje siły w quizie zdrowotnym, a także nauczyć się zasad fair play.

  Uczniowie spróbują swoich sił zarówno w mniej znanych sportach (takich jak: ergowiosła, squash czy minigolf), jak i w bardziej popularnych (m.in. wyścigi rzędów czy strzelanie do celu).

  Towarzyszące wydarzeniu warsztaty zdrowego żywienia będą atrakcyjną i jednocześnie smaczną nauką o tym, jak przygotować zdrowe i pożywne posiłki bez zdolności kulinarnych. Z pewnością interesujące będą również informacje o racjonalnym komponowaniu zdrowej diety.

  Specjaliści żywieniowi i dietetycy odpowiedzą na pytania dotyczące tego, co służy organizmowi człowieka, a co negatywnie wpływa na ludzkie zdrowie. Uczestnicy będą mieli również szansę dowiedzieć się, jakie są konsekwencje spożywania niezdrowych przekąsek.

  Odbędą się również zajęcia z pierwszej pomocy na certyfikowanych fantomach, które przeprowadzi doświadczony instruktor. Natomiast w strefie skupiającej rozwiązania IT uczniowie będą mogli zdobyć wiedzę na temat działań z obszaru cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie. Poznają tu m.in. narzędzia technologiczne, które pomagają zachować zdrowie fizyczne i psychiczne oraz kształtują zdolności niezbędne do bezpiecznego korzystania z osiągnięć technologii.

  Podczas tegorocznej edycji „Asów Zdrowia” uczestnicy będą mogli porozmawiać z lekarzami różnych specjalizacji – m.in. ze stomatologami, którzy opowiedzą, jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Obecni będą również fizjoterapeuci i podolodzy, u których będzie można dowiedzieć się, jak dbać o prawidłową postawę ciała i przeciwdziałać takim schorzeniom jak skolioza, lordoza, płaskostopie itp. Szczególnie przydatne przed sezonem wakacyjnym może być spotkanie z dermatologami, którzy doradzą, jak dbać o skórę w zależności od jej typu, co zrobić z niedoskonałościami i znamionami.

  Imprezę uświetnią spotkania z psychologami, którzy opowiedzą, jak wzmocnić poczucie własnej wartości, przeprowadzą ćwiczenia z uczniami z uważności i z koncentracji. Odbędzie się również prezentacja dotycząca bezpieczeństwa na drodze, podczas której uczniowie poznają zasadę działania pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych podczas wypadku.

  Dla wszystkich aktywnych grup czekać będą ciekawe upominki i nagrody.

  Termin: 
  18.03.2020 (środa), 10.00
  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt