Konferencja logopedyczna – Wspieranie osób z jąkaniem i ich rodzin

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji

  23 listopada 2019 r. o godzinie: 10:00 w Przestrzeni Trzeciego Wieku – plac Solidarności 1 / 3 / 5 odbyła się Konferencja logopedyczna pn. “Wspieranie osób z jąkaniem i ich rodzin” połączona z projekcją filmu: “When I stutter”. Tematem przewodnim konferencji była promocja różnorodnych sposobów wspierania osób z jąkaniem i ich rodzin przez specjalistów, organizacje samopomocowe, a także szeroko pojęte otoczenie.

  Podczas Konferencji uczestnicy mieli możliwość wysłuchać zarówno wystąpień specjalistów – terapeutów mowy, jak i osób zmagających się z jąkaniem na co dzień. Jedną
  z prelegentek łączy doświadczenie osoby z jąkaniem i terapeuty mowy, co uznaliśmy za szczególne cenne i unikatowe połączenie. O własnych zmaganiach z niepłynnością mowy opowiedział nam bardzo młody człowiek – uczeń liceum – odważnie stawiający czoła temu problemowi. Listę prelegentów zamknęli doświadczeni mówcy, którzy przedstawili rozmaite drogi życiowe, jakie jąkanie potrafi czasem wyznaczyć.

  Filmu “When I Stutter” –  przybliżył problematykę jąkania na przykładzie życiorysów nietuzinkowych postaci, a zaraz po projekcji – odbył się panel dyskusyjny, w którym zechciało wziąć udział kilkoro specjalistów i osób doświadczających niepłynności mowy.

  Serdecznie zapraszam do odsłuchania wywiadu udzielonego przed prelegentów Konferencji dla Radia Rodzina:

   

  https://www.radiorodzina.pl/audycje/poznaj-problematyke-jakania/

   

   

  Serdecznie zapraszamy! 

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt