Konkurs organizowany z okazji 30-lecia czerwca 89′

 kategoria wpisów: Przed nami
Cieszymy się, że możemy gorąco polecić Państwu i przekazać informacje o konkursie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zgłoszonym przez Instytut Socjologii Nauk Stosowanych Uniwersytetu Warszawskiego za pośrednictwem Pani Prof. dr hab. Barbary Fatygi, kierownika Katedry Metod Badania Kultury i Ośrodka Badań Młodzieży. Od roku 2013 r. współpracujemy w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej – Wrocławskiego Kongresu Dzieci i Młodzieży.
 
Konkurs organizowany jest z okazji 30-lecia czerwca 89′. Zainteresowanych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału, szczegóły: Odezwa, regulamin i zgłoszenie na stronie ISNS  http://www.isns.uw.edu.pl/. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2019.
 
Organizatorem konkursu pn. „CZERWIEC 1989 W PAMIĘCI SPOŁECZNEJ „POLSKA SIĘ ZMIENIŁA … JABŁKA WCZEŚNIEJ DOJRZAŁY…” są Ośrodek Badań Młodzieży i Katedra Metod Badania Kultury Instytutu  Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Celem konkursu jest kultywowanie pamięci społecznej wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie modelu kontaktów między młodymi ludźmi a środowiskiem akademickim.
 
Uczestnikami konkursu mogą być:
a) uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, bez dodatkowych ograniczeń;
b) zespoły uczniów, jak i pojedyncze osoby.
 
 
2. Przedmiotem konkursu są 2 kategorie materiałów:
a) opowieści o czerwcu 1989 r. zebrane przez uczniów w postaci nagrań, spisanych wspomnień i rozmów, zebranej dokumentacji fotograficznej, prasowej (albumy wycinków, mogą być skany) itp., opatrzone krótkim komentarzem uczniów (element obowiązkowy);
b) relacje o czerwcu 89’ stworzone przez samych uczniów jako refleksja na temat tamtego okresu w postaci: tekstów, fotografii, rysunków, komiksów, zapisów audiowizualnych wydarzeń organizowanych przez młodzież.
 
W wypadku młodszych dzieci i nastolatków sprawy organizacyjne związane z Konkursem mogą poprowadzić nauczyciele (za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych).
 
Będziemy niezmiernie  Państwu  wdzięczni za poinformowanie uczniów i nauczycieli, tym bardziej, że czas jest dość krótki.
 
Prof. dr hab.Barbara Fatyga
Kierownik Katedry Metod Badania Kultury i Ośrodka Badań Młodzieży
ISNS UW
Nowy Świat 69
00-046 Warszawa
 
Prezes Zarządu Fundacji Obserwatorium Żywej Kultury – Sieć Badawcza
Polecane artykuły:
Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt