KREATYWNA KSIĄŻKA

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji

  W grudniu 2019 roku dzieci z Przedszkola nr 63 i dzieci z Przedszkola nr 119 wzięły udział w zajęciach z kreatywności organizowanych w ramach miejskiego projektu „Książka Kreatywna”. Zajęcia prowadził ekspert Akademii Talentów i Uzdolnień pani Katarzyna Łabędzka – Hełka.

  Spotkanie to odbyło się w przytulnych i kolorowych wnętrzach Biblioteki Ikar /Filia nr 23 Biblioteki Miejskiej/ i w Bibliotece na ul. Wieczystej /Filia nr 4 Biblioteki Miejskiej/.

  W czasie zajęć dzieci pracowały z książką „Cztery zwykłe miski” autorstwa Iwony Chmielewskiej. Po zapoznaniu się z książką i niesamowitymi pomysłami autorki na wykorzystanie dwóch kółek z kartonu, dzieci samodzielnie stworzyły autorskie książki o jednobrzmiącym tytule „Bajka o żółtej kropce”.

  Dzięki pobudzeniu ich wyobraźni i otwartości zadania – powstały oryginalne i ciekawie dopracowane projekty kolejnych stron opowieści o kropce. Po warsztatach dzieci zabrały książki ze sobą, najpierw do przedszkola, a z przedszkola do domów.

   

  Już za chwilę drugi moduł projektu “Książka kreatywna”, który obejmuje specjalne spotkanie w Bibliotece lub przedszkolu dla wszystkich rodziców i dziadków dzieci z danej placówki przedszkolnej. Porozmawiamy o aktualnej ofercie wydawniczej książek dla dzieci. Jest ona bardzo obszerna, a uczestnicy spotkania będą mogli poznać bliżej wybrane tytuły — te najcenniejsze i naprawdę warte uwagi mądrego rodzica.

   

  A od wiosny zapraszamy do współpracy kolejne placówki przedszkolne.

   

  Koordynator projektu:

  Katarzyna Łabędzka – Hełka

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt