Ośmiu Wspaniałych oraz Wrocławskie Oblicza Wolontariatu

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji

Ruszają konkursy dla wolontariuszy: „Ośmiu Wspaniałych” oraz „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” | Informacja prasowa WCRS

 

Koniec 2019 i początek nowego roku są idealnym czasem na podsumowanie wolontaryjnych działań i zgłoszenie kandydatur wolontariuszy w dwóch konkursach organizowanych przez Miasto Wrocław. Zapraszamy do przesyłania nominacji do dnia  24 stycznia 2020 r. Zauważmy i doceńmy wolontariuszy i społeczników, którzy na co dzień robią rzeczy niezwykłe i wyjątkowe, a ich aktywność często umyka w codzienności. 

 

„Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” to konkurs kierowany do wolontariuszy działających na rzecz organizacji pozarządowych, instytucji czy społeczności lokalnych. Konkurs organizowany jest po raz trzeci, a jego szeroka formuła pozwala na wyróżnienie osób indywidualnych, grup wolontariuszy składających się z min. 3 osób oraz rodzin. Zgłoszenia może dokonać każdy: nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale również osoby prywatne bądź grupy nieformalne. W konkursie „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” mogą brać udział wolontariusze działający na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców, którzy ukończyli 18 lat. Termin zgłoszeń do konkursu „WOW” upływa 24 stycznia 2020 r.

 

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia” jest kierowany do uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wyróżnienie tych spośród nich, którzy angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym. Kandydatów (indywidualnych lub grupy) zgłaszać mogą szkoły, organizacje pozarządowe i instytucje. Termin zgłoszeń również upływa 24 stycznia 2020 r.

 

W lutym jury złożone z przedstawicieli wrocławskich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz nauczycieli przeprowadzi rozmowy z kandydatami, a w połowie marca, podczas uroczystej Gali Wrocławskich Wolontariuszy, odbędzie się wręczenie statuetek wyróżnionym osobom i grupom. Gala będzie także okazją do spotkania wszystkich nominowanych, opiekunów i koordynatorów wolontariatu oraz osób zaangażowanych
w wolontariat we Wrocławiu.

 

Szczegóły na: wolontariat.wroclaw.pl oraz faceboook.com/MiejskieCentrumWolontariatu

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej wolontariat.wroclaw.pl.

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu z Miejskim Centrum Wolontariatu:

tel.: 71 77 24 990 lub 71 77 24 991

centrum@wolontariat.wroclaw.pl

 

Organizatorem konkursów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Polecane artykuły:
Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt