Projekt artystyczny – Osiedlowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

 kategoria wpisów: Archiwum wpisów, MOK aktualności, Podsumowania akcji

  Realizatorem projektu  artystycznego dla dzieci przedszkolnych i dzieci szkół podstawowych jest Szkoła Podstawowa nr 108 we Wrocławiu. 

  Projekt zakłada przygotowanie kursu artystycznego (śpiew, taniec, teatr) dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, które będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w wydarzeniu pn. „XVIII Osiedlowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej” w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury.

  Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wszystkie przedszkola i szkoły naszej dzielnicy – Nadodrze i placówki wychowania pozaszkolnego MDK Śródmieście, Stowarzyszenie Iskierka i inne..
  W ubiegłych latach w imprezie brało udział 8 placówek. Liczba potencjalnych uczestników to około 200 osób.

  Przegląd jest imprezą międzyszkolną, w której udział biorą zaproszeni chóry i soliści z nadodrzańskich szkół, przedszkoli i innych instytucji. W projekcie Przeglądu uczestniczą Sp 93, Sp 74, SP 54, SP 107, P 77, P 25, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście, Stowarzyszenie Iskierka… Na scenie prezentują się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i zaproszeni artyści. Taki rodzaj uroczystości sprzyja integracji środowiska lokalnego i budowaniu trwałych więzi dalszej współpracy.

  Przegląd ma formę przedstawienia teatralnego, w trakcie którego dochodzi do wykonania przygotowanych patriotycznych pieśni i piosenek pochodzących z różnych okresów naszej historii. Każde przedstawienie powstaje w oparciu o autorskie scenariusze, które tworzy nasza kadra pedagogiczna. W tym roku widzowie i uczestnicy naszej sztuki przeniosą się do Wrocławia lat 80-tych XX w. 

  Czas przygotowań do wydarzenia przewidziano na okres od września do listopada 2019 r.

  Finał odbędzie się na sali gimnastycznej naszej szkoły 8 listopada 2019 r.

   

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt