UWAGA! EMOCJE! WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI
UWAGA! EMOCJE WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI
24-25 października Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wrocławskie rodziny na weekend pełen emocji z Pracownią Rozwoju!
Opiekunowie wraz z dziećmi pod okiem psychologów będą mogli odwiedzić 6 stacji badawczych po to, by: uważnie eksplorować świat emocji, doświadczać różnych wrażeń zmysłowych, odkrywać zapachy, eksperymentować z wyobraźnią, obserwować emocje w chmurach, bawić się pojęciami i przede wszystkim pobyć razem – budować, emocjonalną bliskość z rodzicami i opiekunami.
Termin: 24-25 października, czas trwania co dwie godziny, startujemy o godz. 10:00 w siedzibie Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki, ul. Traugutta 81 we Wrocławiu.
Całość to 6 stacji badawczych inspirowanych sztuką:
1. Laboratorium emocji. 2. Emocje w moim ciele. 3. Obserwatorium emocji. 4. Planetarium wyobraźni. 5. Ogród zmysłów. 6. Bliskość.
Na każdej stacji wykorzystywane są autorskie metody pracy, min. Kostki edukacyjne EduCube.
Zapisy i harmonogram: termin i godziny do wyboru 24 i 25 października, www.wke.wroclaw.pl
Prowadzący: Pracownia Rozwoju: Anna Cieślik oraz współautorzy projektu Lucyna Piwowarska-Dmytrów, Paweł Hawryszczak.
Synergia różnorodnych doświadczeń przerodziła się w innowacyjną instalację edukacyjną, który łączy sztukę, ciało/umysł, naturę, psychologię i filozofię. Dzięki temu uczy bawiąc i bawi ucząc! Pracownia Rozwoju podejmuje działania społeczne, szczególnie w wymiarze lokalnym. Dlatego we Wrocławiu Pracownia Rozwoju we współpracy m.in. z WCRS realizuje wiele różnorodnych projektów społeczno-edukacyjnych.
Uwaga! Emocje! jest to autorska propozycja działań edukacyjnych, których celem jest wspieranie rozwoju poprzez uważne doświadczanie, umiejętne rozpoznawanie i nazywanie emocji. Warsztaty poprzez rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych kształtują empatię oraz odporność psychiczną. Działanie miało swoją premierę podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Podczas trwającego 9 dni wydarzenia instalację odwiedziło kilka tysięcy osób!
Inteligencja emocjonalna obejmuje takie umiejętności jak: samoświadomość, rozpoznawanie uczuć oraz panowanie nad nimi, panowanie nad impulsami i zdolność odkładania zaspokojenia pragnień na później oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem i niepokojem, zdolność motywowania się, empatię i umiejętności społeczne. Poziom inteligencji emocjonalnej nie jest zdeterminowany genetycznie. W odróżnieniu od ilorazu inteligencji, który od kiedy ukończymy kilkanaście lat zmienia się w niewielkim stopniu, inteligencja emocjonalna jest w dużej mierze wyuczona i rozwija się przez całe życie w wyniku naszych doświadczeń, a zatem może stale wzrastać. Nauka rozpoczęta we wczesnym dzieciństwie przełoży się na szczęśliwe życie w dorosłości.