WROCŁAWSKI HACKATHON „CZYSTA WODA”

 kategoria wpisów: Archiwum wpisów, Nasze akcje, Podsumowania akcji

  WYNIKI GŁOSOWANIA

  Ogłaszamy wyniki konkursowej części Wrocławskiego Hackathonu „Czysta woda”.

  Zakończyło się głosowanie online oraz ocena jury konkursowego Wrocławskiego Hackathonu „Czysta woda”. Do konkursu zgłoszono 26 prac ze szkół podstawowych z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej.

  Po podliczeniu wszystkich punków przyznanych za oddane głosy oraz przez jurorów konkursu zwyciężyły następujące drużyny:

  I miejsce – drużyna Imponderabilia ze Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu,

  II miejsce – drużyna Green Team  ze Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu,

  III miejsce – ex æquo zajęły drużyny Maxiigor z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1  w Jelczu-Laskowicach oraz IP Spółka ze Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu.

  Laureatom gratulujemy!

  Dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za udział w wydarzeniu, które łączyło ważny problem zanieczyszczenia wód i kodowanie – jedną z istotnych umiejętności XXI wieku. Cieszy nas liczba zaangażowanych w głosowanie online – aż 901 osób oddało swój głos!

  Jesteśmy wdzięczni Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS oraz Firmie PAN TABLET sp. z o.o., naszym partnerom, a szczególnie ich przedstawicielom: Pani Agnieszce Krawczyk (Pan Tablet) oraz Panu Kamilowi Chmielowi (Hydropolis), za wsparcie i pomoc w organizacji Wrocławskiego Hackathonu „Czysta woda”

  Szczególne podziękowania kierujemy do Anonimowego Sponsora I nagrody,  Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 we Wrocławiu oraz Firmy Pan Tablet sp. z o.o. za ufundowanie nagród dla zwycięskich drużyn. 

   

  Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach Akademii Talentów i Uzdolnień oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu zapraszają uczniów klas 5-8 szkół podstawowych z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej do udziału we WROCŁAWSKIM HACKATHONIE „CZYSTA WODA”.

  Wydarzenie to odbywa się podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020, a jego celem jest pobudzenie zainteresowania uczniów i uczennic szkół podstawowych programowaniem, tworzeniem grafiki komputerowej, gier oraz rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności uczestników.  Motywem przewodnim organizowanego w październiku 2020 roku Hackathonu jest problem zanieczyszczenia wód. Uczestnicy tworzą dwuosobowe zespoły, mające za zadanie stworzenie gry w aplikacji Scratch, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia wód np. plastikiem, odpadami przemysłowymi, ściekami. W trakcie wydarzenia uczestnicy wezmą udział w wideokonferencjach oraz spotkaniu, podczas których będą mogli porozmawiać o tworzonych pracach oraz uzyskać pomoc w ich realizacji. Całe wydarzenie odbywa się online i kończy się konkursem na najciekawszą pracę, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

  Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa zostały zawarte w regulaminie wydarzenia:  http://wke.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2020/09/regulamin-hackathonu.pdf

  W organizacji Hackathonu wspierają nas Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz Pan-Tablet sp. z o.o.

   

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt