Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SOR – Spotkanie – Otwartość – Rozmowa – zmiana terminu

Luty 25 | 3:00 pm UTC+0

Darmowy
Przepraszamy, ale została podjęta decyzja o przełożeniu spotkań w ramach projektu SOR. Informujemy, że najbliższe terminy spotkań SOR – Spotkanie – Otwartość – Rozmowa zostają odroczone w czasie. Jest to sytuacja nadzwyczajna, niezależna od organizatorów.

Spotkania zaplanowane na 17 marca z zakresu profilaktyki cyberprzemocy i 28 marca konferencja (szczepienia), terminy ulegną zmianie.

Informację o nowych terminach prześlemy do Państwa w późniejszym terminie.

 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału nauczycieli/wychowawców oraz rodziców w otwartych spotkaniach projektu edukacyjno-społecznego pn. SOR – Spotkanie – Otwartość – Rozmowa (rozumienie, rozwiązanie)  w nowych terminach.

Proponujemy Państwu cykl bezpłatnych zajęć w formie konwersatorium i seminarium dla wychowawców szkół podstawowych, rodziców/opiekunów, seniorów, osób zainteresowanych. 

Projekt dotyczy trudnych sytuacji szkolnych, mnożących się konfliktów w relacjach podmiotów szkoły (dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji, rodzice, dziadkowie, opiekunowie) oraz pojawiających się problemów wynikających z braku aktualizowanej wiedzy dotyczącej problemów psychologiczno-pedagogicznych, zdrowia, zmian kulturowych, ekologicznych  oraz rozumienia aktualnej sytuacji szkoły.

W projekcie edukacyjno-społecznym „SOR – Spotkanie – Otwartość – Rozmowa (rozumienie, rozwiązanie)” stworzyliśmy neutralne miejsce dla rodziców, wychowawców, dyrektorów szkół, gdzie mają Państwo możliwość otwarcie poruszyć ważne dla was tematy zarówno w relacjach międzyludzkich, społecznych a także jak radzić sobie w sytuacjach trudnych w środowisku szkolnym. Rodzice i nauczyciele mają do dyspozycji wielu ekspertów z różnych dziedzin, którzy na bieżąco wchodzą w dyskusje i okazują wsparcie kierując do rozwiązania trudności.

Obecny kwartał rozpoczęliśmy od obszaru komunikacji społecznej, relacji międzyludzkich, rozwiązywania trudności szkolnych, wychowawczych. W nowym roku  spotkania zostaną poszerzone o kolejne obszary i kolejnych ekspertów. Projekt został uzupełniony również o obszar zdrowia psychicznego, wsparcia pedagogicznego, mediacyjnego.

Raz w miesiącu od  października 2019 r. do kwietnia 2020 spotkamy się z Państwem, żeby wspierać konstruktywne rozwiązania w obszarze komunikacji interpersonalnej i społecznej w relacjach nauczyciele – wychowawcy, wychowawcy – rodzice, dyrektorzy – wychowawcy, rodzice dzieci szkół podstawowych, opiekunowie, inne osoby zainteresowane w środowisku szkoły.

Zależy nam na budowaniu kultury szkoły i podmiotów współpracujących, w oparciu o poszukiwanie dostępu do aktualnej wiedzy, z zakresu/ obszaru relacji międzyludzkich, zdrowia, użytkowego wykorzystania projektów kulturalnych i regionalnych oraz informacji wielokulturowej. Spotkania poprowadzą eksperci, specjaliści oraz dyrektorzy szkół.

Tematyka, obszary zainteresowań:
A. Komunikacja społeczna i interpersonalna. Relacje międzyludzkie.
B. Zagadnienia psychologii i pedagogiki w kontekście trudności wychowawczych, problemów interpersonalnych…
C. Standardy zachowań w rozumieniu kultury obyczajów, kultury dialogu w zgodzie z obowiązującym prawem.
D. Zdrowie: dietetyka, profilaktyka zdrowotna, zaburzenia społeczno-emocjonalne…, inne.
E. Projektowanie edukacyjne z obszarów: kultury, wiedzy o regionie, podróżowania z pasją, aspektów wielokulturowości.
F. Nowiny ekologiczne.

 Zapisy: zapraszam do kontaktu,  [proszę o podanie:w tytule Zgłoszenie SOR/ w treści maila: imię i nazwisko, mail, telefon, wybrany termin]

mail: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

Projekt  realizowany w ramach zadań Pana Prezydenta Jacka Sutryka

Szczegóły

Data:
Luty 25
Czas:
3:00 pm
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
http://wke.wroclaw.pl/spotkanie-sor-spotkanie-otwartosc-rozmowa/

Miejsce

WCRS
pl. Dominikański, 6
Wrocław, 50-159 Polska
Strona internetowa:
www.wke.wroclaw.pl

Organizator

WCRS
Telefon:
71 77 24 944
Email:
bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl
Strona internetowa:
www.wke.wroclaw.pl
Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt