Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Marzec 2 | 8:00 am - Kwiecień 20 | 5:00 pm UTC+0

Darmowy

Ośrodek Wspierania i Rozwoju przy Akademii Talentów i Uzdolnień, zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej, zainteresowanych rozwijaniem potencjału uzdolnień swoich dzieci, na drugą edycję Szkoły dla Rodziców.

Szkoła dla Rodziców to cykl  sześciu, dwugodzinnych spotkań, opartych na aktywizujących metodach, których celem jest wzmocnienie Państwa rodzicielskich kompetencji, dzięki którym będziecie potrafili efektywniej wspierać swoje dziecko.

Celem warsztatów jest poznanie procesów motywacyjno-poznawczych towarzyszących rozwijaniu uzdolnień u młodzieży, oraz zrozumienie istoty wspierania swojego nastoletniego dziecka w wszechstronnym rozwoju: zarówno poznawczym jak i społecznym i emocjonalnym.

Minione miesiące były wyjątkowo trudne dla uczniów kończących gimnazja i szkoły podstawowe. Egzaminy końcowe, wyczerpujące starania o celujące wyniki na świadectwie i wreszcie – pełna emocji – rekrutacja.
To także trudny czas dla Rodziców. Wasze wsparcie jest kluczowe dla dobrej kondycji Waszego dziecka, które znajduje się pod znacznie silniejszą presją niż jego rówieśnicy z poprzednich lat.
Szkoła dla Rodziców to cykl sześciu, dwugodzinnych spotkań, których celem jest wzmocnienie Państwa rodzicielskich kompetencji, dzięki którym będziecie potrafili efektywniej wspierać swoje dziecko. Wymiana doświadczeń, rozmowy oraz mini-wykłady pozwolą:

 • zmniejszyć poziomu stresu i napięcia, które wpływają na całą Waszą rodzinę,
 •  zweryfikować własne rodzicielskie oczekiwania,
 • skonfrontować się konstruktywnie z często rozczarowującymi realiami polskiej edukacji.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 marca 2020 (poniedziałek)  godz. 18.00 – 20.00  w VII LO, ul. Krucza 49  we Wrocławiu.

Kolejne spotkania planowane są: 09.03; 16.03; 23.03; 30.03;  06.04; 20.04;

Kontakt i zapisy do dnia 27 lutego 2020:  aratajczak.mediacje@gmail.com

Spotkania poprowadzi psycholog Agnieszka Ratajczak-Mucharska

Ekspert Akademii Talentów i Uzdolnień, doradca metodyczny, psycholog szkolny, trener Odysei Umysłu. W Ośrodku Wspierania i Rozwoju ATiU zajmuje się tworzeniem wrocławskiej koncepcji wspierania psychologiczno-pedagogicznego uczniów zdolnych. Prywatnie: mama dwojga „poszukujących” nastolatków – dzięki czemu trosk i wyzwania rodzicielskie zna od podszewki.

REKOMENDACJE uczestników pierwszej edycji  Szkoły dla Rodziców

 • Wiele propozycji przełożyłam do codziennych rozmów, bardzo pozytywne efekty!
 • Bardzo pozytywne reakcje domowników na przenoszenie do życia codziennego tego o czym rozmawialiśmy na zajęciach; poprawa relacji, większe zrozumienie i powód do pracy nad sobą.
 • Konfrontacja moich problemów z innymi rodzicami – pokazuje, ze wszyscy mamy kłopoty.
 • Myślę ze takie warsztaty powinny być obowiązkowe dla każdego rodzica.
 • Warsztaty uczą obcowania w dzisiejszym zmieniającym się świecie. Uczą reagowania, poznawania różnych sytuacji, patrzenia nie-schematycznie
 • Pozwalają zatrzymać się i przemyśleć w jakim kierunku zmierzamy. Dowiedzieć się jak inni postrzegają te same rozterki rodzicielskie. Uzupełnić wiedzę ciekawymi materiałami.
 • Rodzice dostają możliwość przypomnienia sobie, że świat dzieci jest różny od świata dorosłych, przez co mają lepszy kontakt ze swoim dzieckiem
 • Naprawdę bardzo rozszerzyło to mój światopogląd i pomogło zrozumieć wiele mechanizmów o których wcześniej nie wiedziałem. Udaje mi się nawet tą wiedzę przenosić do swojej pracy (m.in. prowadzę dydaktykę ze studentami). Było dobrze,  merytorycznie, bez presji i w miłej atmosferze.

Spotkania poprowadzi psycholog Agnieszka Ratajczak-Mucharska
Ekspert Akademii Talentów i Uzdolnień, doradca metodyczny, psycholog w Zespole Szkół nr 1, trener Odysei Umysłu.
W Ośrodku Wspierania i Rozwoju ATiU zajmuje się tworzeniem wrocławskiej koncepcji wspierania psychologiczno-pedagogicznego uczniów zdolnych.
Prywatnie: mama dwojga „poszukujących” nastolatków – dzięki czemu troski i wyzwania rodzicielskie zna od podszewki.
Istnieje także możliwość zaproszenia Państwa dzieci, do udziału w zajęciach Inkubatora Kreatywności – warsztatach w formie stacjonarnej (równolegle do spotkań Szkoły dla Rodziców) lub wyjazdowej (podczas ferii zimowych lub w czerwcu 2020) – więcej informacji podczas spotkania dla Rodziców.

Szczegóły

Start:
Marzec 2 | 8:00 am
Koniec:
Kwiecień 20 | 5:00 pm
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt