Zajęcia z Pasją KMO dla nauczycieli

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji

  Zajęcia KMO dla nauczycieli – to projekt we współpracy z Politechniką Wrocławską realizujący cykl zajęć warsztatowych dla nauczycieli – mentorów ATiU z kierunków: matematyka, fizyka, informatyka, geografia oraz nowych i początkujących opiekunów w zakresie projektu Klub Młodych Odkrywców, którzy chcą pracować metodą badawczą i poznać metody pracy z dziećmi w wymienionych dziedzinach oraz którzy chcieliby spróbować swoich sił w utworzeniu swoich Klubów Młodych Odkrywców na terenie swojej placówki.
  Z ramienia Politechniki Wrocławskiej całość koordynuje Pani dr Anna Hajdusianek Dyrektor Akademii Młodych Odkrywców.

  Tematyka dotychczasowych spotkań i ich krótka charakterystyka

  Akustyka na co dzień, czyli co tak naprawdę słyszymy?,
  To temat pierwszych zajęć Klubu Młodego Odkrywcy dla nauczycieli. Do wykorzystania akustyki w pracy z uczniami zachęcali nauczycieli dr inż. Anna Hajdusianek, Dyrektor Akademii Młodych Odkrywców, oraz dr inż. Piotr Z. Kozłowski.

  Chemia tworzyw sztucznych. Wszechobecne polimery.
  Pod tym tytułem odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Akademii Talentów i Uzdolnień. Poprowadziła je dr hab. Elżbieta Wojaczyńska. Uczestnicy mogli więcej dowiedzieć się o budowie polimerów i ich codziennym występowaniu w przyrodzie oraz poznać historię odkrycia polimerów syntetycznych. Polimery te kojarzą się nam głównie z opakowaniami. Dr E. Wojaczyńska omówiła przykłady innych zastosowań np. w medycynie i budownictwie, a także zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z polimerów syntetycznych. Jak zwykle nie zabrakło eksperymentów chemicznych!

  Nauczanie przez działanie, efekt wow szkodzi czy pomaga? Efekt „wow” i co dalej? 
  To temat zajęć Klubu Młodych Odkrywców dla nauczycieli, którzy w sobotę 6.04.2019 r. spotkali się na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia poprowadziła Pani dr inż. Anna Hajdusianek z Katedry Fizyki Teoretycznej, Dyrektor Akademii Młodych Odkrywców, która tego dnia podzieliła się z przybyłymi na zajęcia nauczycielami swoimi doświadczeniami z tzw. EFEKTEM WOW i pomogła odpowiedzieć na kilka pytań: „Należy robić WOW czy nie?”, „Efekt WOW, co nam daje?”, „Efekt WOW w różnej odsłonie oraz jak radzić sobie z emocjami, które mu towarzyszą?”

  i kolejne…

  Medialne zjawiska geologiczne, wulkany, trzęsienia ziemi, impakty…

  Kilka pomysłów na ciekawe lekcje głównie matematyki.

   

  Uroczyste zakończenie

   

   

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt