AKADEMIA DZIENNIKARSTWA OBYWATELSKIEGO

 kategoria wpisów: Nasze akcje, Podsumowania akcji

  Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do wzięcia udziału w projekcie pn. AKADEMIA DZIENNIKARSTWA OBYWATELSKIEGO

   

  Jest to cykl warsztatów z obszaru dziennikarstwa społecznego i dziennikarstwa obywatelskiego, a także  z obszaru mediów społecznościowych, które pozwalają zapoznać się z najnowszymi technikami  i standardami stosowanymi obecnie w komunikacji masowej.  Są niezbędnym kompendium wiedzy dla lokalnych liderów, przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz uczniów zainteresowanych doskonaleniem umiejętności z obszaru dziennikarstwa  i komunikacji społecznej.

   

  Uczestnicy warsztatów poznają zasady funkcjonowania mediów społecznościowych, mediów masowych, mediów zaangażowanych w lokalne sprawy, poznają zasady i podstawowe zagadnienia związane z warsztatem dziennikarskim, redagują teksty, tworzą materiały multimedialne, poznają tajniki pracy dziennikarza oraz zasady tworzenia komunikatów, uczą się odpowiedzialnej komunikacji z poszanowaniem różnych postaw i poglądów. Poznają zasady kultury dyskusji, tolerancji i szacunku      w debacie toczącej się w mediach społecznościowych oraz odpowiedzialnego zachowania w sieci.

   

  W programie Akademii poruszane będą następujące tematy i zagadnienia:

   

  • Dziennikarstwo i dziennikarstwo obywatelskie
  • Warsztat pracy dziennikarza
  • Kim jesteś w social mediach, jaki jest Twój cel w social mediach?
  • Warsztat pracy operatora kamery
  • Warsztat pracy montażysty telewizyjnego
  • Twoja pozycja w social mediach
  • Social media – Twoja stacja telewizyjna
  • Natychmiastowość – popularność dziennikarstwa obywatelskiego
  • Praca dziennikarska online i offline
  • Niezbędnik sprzętowy i realizacyjny

   

  W Akademii Dziennikarstwa Obywatelskiego mogą uczestniczyć uczniowie / studenci wykazujący zainteresowanie w dziedzinie literatury, dziennikarstwa lub multimediów oraz aktywności społecznej, dla których proponowane warsztaty będą uzupełnieniem ich dotychczasowych zainteresowań, możliwością nabycia i doskonalenia nowych umiejętności, przydatnych w dalszej edukacji lub przy wyborze ścieżki zawodowej a także nauczyciele oraz opiekunowie uczniów zainteresowanych tematyką szkoleń. Zajęcia będą odbywać się ONLINE z wykorzystaniem ogólnodostępnej, bezpłatnej platformy do nauki zdalnej ZOOM.

   

  PROPONOWANY HARMONOGRAM WARSZTATÓW

  Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego – warsztaty online zorganizowana będzie w cyklu warsztatów, odbywających się średnio, co dwa tygodnie, w soboty:

   

  20 lutego 2021, sobota 10.30 – 12.00 inauguracja Akademii, integracja i warsztaty
  6 marca 2021, sobota 10.30 – 12.00 warsztaty
  20 marca 2021, sobota 10.30 – 12.00 warsztaty
  10 kwietnia 2021, sobota 10.30 – 12.00 warsztaty
  17 kwietnia 2021, sobota 10.30 – 12.00 warsztaty
  8 maja 2021, sobota 10.30 – 12.00 warsztaty

   

  Zajęcia prowadzi Monika Włodarczyk – dziennikarz, producent telewizyjny, wykładowca akademicki, twórca projektów edukacyjnych z obszaru dziennikarstwa, dziennikarstwa obywatelskiego i nowych mediów.

  UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA 🙂

  Udział w warsztatach jest bezpłatny 🙂

   

  Szanowni Państwo,

  na ten warsztat niestety już nie ma wolnych miejsc.

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt