Festiwal Sportów Szkolnych przy IX Pikniku Olimpijskim

 kategoria wpisów: Przed nami

AKADEMIA TALENTÓW I UZDOLNIEŃ wraz z zespołem wspierania uzdolnień sportowych zaprasza do udziału w Festiwalu Sportów Szkolnych organizowanych przy IX Pikniku Olimpijskim na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice w dniu 09.06.2019 r. (niedziela)  godz. 10:00 – 14:00.

Celem imprezy jest przedstawienie dzieciom z klas II i III szkoły podstawowej oraz ich rodzicom oferty klas sportowych wrocławskich szkół  oraz umożliwienie sprawdzenia zdolności ruchowych dzieci w wielu dyscyplinach sportowych.  Wszystko to pod okiem specjalistów (trenerów) podczas Pikniku Olimpijskiego.

Czy wiemy, że nasze dziecko może rozwijać swoje talenty i uzdolnienie sportowe także we wrocławskich szkołach, które umożliwiają łączenie nauki z uprawianiem sportu w klasach o profilu sportowym, m. in. pływackim, tenisowym, szermierki, koszykarskim,  czy siatkarskim?

Zapraszamy wrocławskie szkoły podstawowe z klasami o profilu sportowym do wystawienia stanowisk, w których  będzie  można zapoznać się z ofertą klas sportowych proponowaną przez zgłoszone do akcji szkoły. Dzieci będą mogły sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportu, co może zachęci je do uprawiania sportu i pozwoli na wyłonienie talentów sportowych.

Złoszenia szkół, które chcą się wystawić ze swoim profilem sportowym prosimy o zgłoszenie na adres: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl do 17.05.19 r. (Placówka, adres, profil sportowy, kontakt – Tytuł – Festiwal Sportów Szkolnych zgłoszenie).

Planujemy formułę stoisk – stanowisk. Każde stanowisko, to oferta klas sportowych jednej szkoły. Każda szkoła przygotowuje na swoim stanowisku ćwiczenia, zadania ruchowe w dyscyplinie (dyscyplinach) sportu, w której się specjalizuje. W ten sposób dzieci wraz z opiekunami, odwiedzające stanowiska, mogą odkryć swoje uzdolnienia,  zainteresować się nową dyscypliną sportu, otrzymać informację o tym w jakich szkołach na terenie Wrocławia można uprawiać ulubiony przez dziecko sport.

Równolegle Rada Osiedla Krzyki-Partynice zaprasza wszystkich Mieszkańców na wspólne sąsiedzkie świętowanie podczas Festynu Sąsiedzkiego! Spotykamy się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach w drugą czerwcową niedzielę (09.06.2019) w godzinach 10:00-17:00. Przygotowaliśmy moc atrakcji dla dużych i małych!

Program imprezy towarzyszącej:
– Występy na dużej scenie dzieci ze szkół i przedszkoli z naszego osiedla
– Wyścigi wózków Buggygym z nagrodami prowadzone przez Ewę Grajewską
– Warsztaty kuchni wegańskiej
– Warsztaty pieczenia chleba
– Warsztaty architektoniczne dla dzieci
– Warsztaty plastyczne dla dzieci – malowanie drewnianych ptaszków
– Stoisko filii nr 54 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz czytanie bajek
– Stoisko Policji – znakowanie rowerów
– Stoisko Ekostraży
– Psi fryzjer
– Porady lekarzy specjalistów
– Badanie słuchu w słuchobusie
– strefa animacji Teatru na Bruku – pokazy kuglarskie i warsztat plastyczny
– rodzinne wyścigi kulą Zorb
– ścianka wspinaczkowa
– Stoisko Rady Osiedla Krzyki-Partynice i poczęstunek

Festyn Osiedlowy będzie połączony z Festiwalem Sportów Szkolnych przy Pikniku Olimpijskim oraz wyścigami konnymi.

Oj będzie się działo!
Serdecznie zapraszamy!

 

 
 
Polecane artykuły:
Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt