Projekt edukacyjny CHorALARM

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji

  Projekt opracowany jest przez Opera Sempera i realizowany w ramach międzynarodowej współpracy pomiędzy Dreznem, Wrocławiem i Pragą. Koordynacją przedsięwzięcia zajęła się Pani Edyta Kołacz – mentorka Akademii Talentów i Uzdolnień.

  Przez dziesięć miesięcy uczniowie z trzech krajów – łącznie 200 dzieci – uczyli się piosenek w języku polskim, czeskim i niemieckim – pod nadzorem pedagoga muzycznego i autora projektu z Opery Sempera, pana Jana-Barta De Clercq i nauczycieli – dyrygentów z danego kraju. Pedagodzy z Drezna raz w miesiącu prowadzili zajęcia z uczniami w każdym kraju. Przewidziane były próby polskich uczniów z kolegami z innych krajów, co wiązało się z wyjazdami naszych dzieci do miast partnerskich, a w czasie rewizyty – przyjmowaniem kolegów z zagranicy w swoich domach.

  Podsumowaniem projektu były 3 koncerty finałowe – w Dreźnie, we Wrocławiu i Pradze, podczas których dzieci z trzech krajów wystąły razem we wspólnym repertuarze.

  Z Wrocławia w projekcie wzięło udział 50 dzieci: z chóru “Bel canto” ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Stanisława Kulczyńskiego pod kierunkiem Pani Edyty Kołacz oraz ze Szkoły Muzycznej z Zespołu Szkół nr 9 przygotowane przez p. Dianę Pradelli. Jesteśmy już po wyjeździe do Drezna i rewizycie dzieci z Niemiec. Dzieci poznają nowy ciekawy repertuar, podwyższają swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i angielskim, a nawet hiszpańskim. Uczniowie i rodzice byli zachwyceni tym artystycznym projektem.  Trzy koncerty w pełnym składzie chóru odbyły się  (200 osób) w Dreźnie (9.04), Pradze (11.05) i Wrocławiu (18.05).

  Gratulujemy wspaniałego koncertu!

   

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt