Projekt edukacyjny CHorALARM

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji
Projekt opracowany jest przez Opera Sempera i realizowany w ramach międzynarodowej współpracy pomiędzy Dreznem, Wrocławiem i Pragą. Koordynacją przedsięwzięcia zajęła się Pani Edyta Kołacz – mentorka Akademii Talentów i Uzdolnień.

Przez dziesięć miesięcy uczniowie z trzech krajów – łącznie 200 dzieci – uczyli się piosenek w języku polskim, czeskim i niemieckim – pod nadzorem pedagoga muzycznego i autora projektu z Opery Sempera, pana Jana-Barta De Clercq i nauczycieli – dyrygentów z danego kraju. Pedagodzy z Drezna raz w miesiącu prowadzili zajęcia z uczniami w każdym kraju. Przewidziane były próby polskich uczniów z kolegami z innych krajów, co wiązało się z wyjazdami naszych dzieci do miast partnerskich, a w czasie rewizyty – przyjmowaniem kolegów z zagranicy w swoich domach.

Podsumowaniem projektu były 3 koncerty finałowe – w Dreźnie, we Wrocławiu i Pradze, podczas których dzieci z trzech krajów wystąły razem we wspólnym repertuarze.

Z Wrocławia w projekcie wzięło udział 50 dzieci: z chóru „Bel canto” ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Stanisława Kulczyńskiego pod kierunkiem Pani Edyty Kołacz oraz ze Szkoły Muzycznej z Zespołu Szkół nr 9 przygotowane przez p. Dianę Pradelli. Jesteśmy już po wyjeździe do Drezna i rewizycie dzieci z Niemiec. Dzieci poznają nowy ciekawy repertuar, podwyższają swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i angielskim, a nawet hiszpańskim. Uczniowie i rodzice byli zachwyceni tym artystycznym projektem.  Trzy koncerty w pełnym składzie chóru odbyły się  (200 osób) w Dreźnie (9.04), Pradze (11.05) i Wrocławiu (18.05).

Gratulujemy wspaniałego koncertu!

 

Polecane artykuły:
Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt