Ładowanie Wydarzenia

  « Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

  UWAGA! EMOCJE! WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI

  24 października | 8:00 am - 25 października | 5:00 pm UTC+0

  Darmowy

   UWAGA! EMOCJE WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI

   Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wrocławskie rodziny na weekend pełen emocji z Pracownią Rozwoju!

   Zastanawiacie się jak ciekawie spędzić czas z dziećmi? Może chcecie pomóc im w odkrywaniu świata emocji, a przy okazji wspólnie przeżyć coś, co na długo zostanie w Waszej pamięci? Nasz projekt “Uwaga! Emocje!” powstał specjalnie dla Was!

   Emocje, sztuka, natura (i psychologia!) – razem dają niezwykłą mieszankę, której krok po kroku będziecie mogli doświadczyć całą rodziną na przygotowanym przez nas warsztacie animacyjno-edukacyjnym. Razem będziecie mogli uczyć się nazywania i rozpoznawania emocji oraz szukać równowagi między działaniem a skupieniem. Poza tym doświadczycie tak ważnej dla dzieci bliskości, pogłębicie świadomość ciała i uruchomicie wszystkie zmysły!

   Pod okiem psychologów będziecie mogli  odwiedzić 6 stacji badawczych po to, by: uważnie eksplorować świat emocji, doświadczać różnych wrażeń zmysłowych, odkrywać zapachy, eksperymentować z wyobraźnią, obserwować emocje w chmurach, bawić się pojęciami i przede wszystkim pobyć razem – budować, emocjonalną bliskość
   z rodzicami i opiekunami.

   Termin: 24-25 października, (sobota i niedziela), 10:00-16:00. Czas na przejście całej ekspozycji: 2 godziny.

   Miejsce: siedziba Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki, ul. Traugutta 81 we Wrocławiu.

   Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
   Uwaga! W trosce o Wasze bezpieczeństwo będziemy wpuszczać w odstępach 20 minutowych – obowiązują zapisy na dzień i godzinę wejścia.
    
   Zapisy: Zapisać możecie się w formularzu z podaną dostępnością kolejnych wejść – https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfYUve…/viewform…
    
   Sugerowany wiek dzieci: 3-12 lat.
   Ze względów bezpieczeństwa oraz dla Waszego komfortu, z jednego biletu rodzinnego może skorzystać max. 6 osób.
   Niektóre stacje zakładają pracę w parach, w związku z czym sugerujemy, aby na każde dziecko przypadał jeden opiekun.
   Na stacjach pracują opiekunowie z dziećmi, pod okiem przewodników. Zalecamy wygodny strój oraz zabranie własnych zdrowych przekąsek. 🍎 Na miejscu dostępne będą ciepłe i zimne napoje. ☕️
    
   Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław. Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Pracownią Rozwoju. Dziękujemy również za współpracę Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki i Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej.

   Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Każda stacja zostanie zdezynfekowana po przejściu każdej z rodzin. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek lub przyłbic. Każdy z przewodników podczas przeprowadzania będzie miał na sobie przyłbicę.

    
   Autorzy projektu: Pracownia Rozwoju: Anna Cieślik oraz Lucyna Piwowarska-Dmytrów, Paweł Hawryszczak.

   Całość to 6 stacji badawczych inspirowanych sztuką:

   1. Laboratorium emocji. 2. Emocje w moim ciele. 3. Obserwatorium emocji. 4. Planetarium wyobraźni. 5. Ogród zmysłów. 6. Bliskość.

   Na każdej stacji wykorzystywane są autorskie metody pracy, min. Kostki edukacyjne EduCube.

    

   Synergia różnorodnych doświadczeń przerodziła się w innowacyjną instalację edukacyjną, który łączy sztukę, ciało/umysł, naturę, psychologię i filozofię. Dzięki temu uczy bawiąc i bawi ucząc! Pracownia Rozwoju podejmuje działania  społeczne, szczególnie w wymiarze lokalnym. Dlatego we Wrocławiu Pracownia Rozwoju we współpracy m.in. z WCRS realizuje wiele różnorodnych projektów społeczno-edukacyjnych. 

   Uwaga! Emocje! jest to autorska propozycja działań edukacyjnych, których celem jest wspieranie rozwoju poprzez uważne doświadczanie, umiejętne rozpoznawanie
   i nazywanie emocji. Warsztaty poprzez rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych kształtują empatię oraz odporność psychiczną.  Działanie miało swoją premierę podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Podczas trwającego 9 dni wydarzenia instalację odwiedziło kilka tysięcy osób!

   Inteligencja emocjonalna obejmuje takie umiejętności jak: samoświadomość, rozpoznawanie uczuć oraz panowanie nad nimi, panowanie nad impulsami i zdolność odkładania zaspokojenia pragnień na później oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem i niepokojem, zdolność motywowania się, empatię i umiejętności społeczne. Poziom inteligencji emocjonalnej nie jest zdeterminowany genetycznie. W odróżnieniu od ilorazu inteligencji, który od kiedy ukończymy kilkanaście lat zmienia się w niewielkim stopniu, inteligencja emocjonalna jest w dużej mierze wyuczona i rozwija się przez całe życie w wyniku naszych doświadczeń, a zatem może stale wzrastać. Nauka rozpoczęta we wczesnym dzieciństwie przełoży się na szczęśliwe życie w dorosłości.

    

    

    

   Szczegóły

   Start:
   24 października | 8:00 am UTC+0
   Koniec:
   25 października | 5:00 pm UTC+0
   Koszt:
   Darmowy
   Wydarzenie kategorie:
   ,
   Strona internetowa:
   http://wke.wroclaw.pl/szkola-kompetencji-emocjonalnych-uwaga-emocje-2-2/

   Organizatorzy

   WCRS – Ośrodek Wspierania i Rozwoju Akademii Talentów i Uzdolnień
   Pracownia Rozwoju

   Miejsce

   ul. R. Traugutta 81, oficyna, 50-417 Wrocław
   ul. R. Traugutta 81 oficyna
   Wrocław, 50-417
   + Google Map
   Szybki kontakt

   Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

   Not readable? Change text. captcha txt