MATEMATYKA W RUCHU

 kategoria wpisów: Nasze akcje, Przed nami

  Dzieci , które będą miały ochotę trochę się poruszać zachęcam do zabaw ruchowych z wykorzystaniem: sznurka, wełny , skakanki – co jest dostępne w domu. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy po kilka razy.

  1. Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nóżkami połóż sznurek przed sobą , spróbuj paluszkami stóp łapać sznurek i podnosić do góry
  raz jedną nogą raz drugą.

  2. Wstań. Wyznacz sobie na dywanie start i metę. Przenosząc sznurek za pomocą stóp (wcześniejsze ćwiczenie) pokonaj określoną odległość. Zadanie wykonaj przenosząc sznurek prawą nogą , a potem lewą. Jeżeli okazałoby się, że twój sznurek jest bardzo długi i nie możesz go w całości podnieść z podłogi , nie ma problemu :-). Ciągnij go po podłodze przytrzymując paluszkami stopy.

  3. Przygotujcie dwa może trzy krzesła w zależności od długości sznurka. Przywiążcie sznurek na przemiennie do nóg krzeseł tak żeby powstał tor przeszkód. Pokonaj wyznaczoną trasę górą, a może dołem?

  4. Połóż sznurek na podłogę tworząc ścieżkę. Ścieżka nie musi być prosta. Przejdź po tej drodze depcząc po sznurku. Staraj się nie spaść, ze sznurka. Idziemy tip – topkami, czyli stopa przed stopą.

  5. Ułóż ze sznurka koło. Wskocz do środka koła , wyskocz na zewnątrz.

  6. Odpocznij. Pomyśl , może masz pomysł na inne zabawy ze sznurkiem. Pamiętaj po skończonej zabawie odłóż sznurek na miejsce może jeszcze się przydać.

  7. Proszę pamiętać, aby osoba dorosła cały czas towarzyszyła podczas wspólne zabawy.

   

  Autorką zabawy edukacyjnej jest Panie Justyna Napiórkowska – nauczycielka wychowanie przedszkolnego, mentor Akademii Talentów i Uzdolnień.

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt