Głównym celem tego Programu jest: inspirowanie i tworzenie wysoko-specjalistycznych zajęć edukacyjnych dla uczniów o wysokim potencjale rozwojowym oraz organizowanie badawczych konkursów i naukowych kongresów dedykowanych wrocławskim uczniom. Nie mniej istotne są także konferencje matematyczne, debaty oksfordzkie i odbywające się cyklicznie fora ekonomiczne z udziałem pracowników naukowych wyższych uczelni.

Program MON wspiera wrocławskich nauczycieli w kreatywnych poszukiwaniach innowacyjnych metod nauczania. Wspiera także rozwój zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży Wrocławia.

Obecnie rozwijana jest sieć twórczych nauczycieli, którzy z uczniami będą pracować z wykorzystaniem nowych metod nauki.

CIEKAWOSTKI

Do Programu należy
około 100 placówek oświatowych

Ważniejsze inicjatywy

Kongresy naukowe dzieci i młodzieży

Co dwa lata odbywa się duże wydarzenie edukacyjne – Kongres Naukowy Dzieci i Młodzieży” z udziałem wybitnych naukowców. Na kolejnych Kongresach swoje wykłady mieli między innymi: prof. Łukasz Turski – współtwórca Centrum Nauki Kopernik, prof. Tomasz Arciszewski z George Mason University, prof. Barbara Fatyga z Uniwersytetu Warszawskiego.

Debaty

Co roku organizowane jest forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom ekonomicznym i gospodarczym.

Konkursy

Konkurs na edukacyjny projekt badawczy.

Konferencje naukowe

Udział w projektach i konferencjach naukowych uczelni wyższych z Wrocławia. Ponadto, co dwa lata odbywa się Wrocławska Edukacyjna Konferencja Matematyczna, na której swoje wykłady mieli między innymi prof. dr hab. Zbigniew Marciniak, prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska.

Projekt „Zajęcia z Pasją”

Zajęcia rozwijające pasje i zainteresowania dzieci i młodzieży odbywające się na uczelniach wyższych (Politechnika Wrocławska, IIiTD PAN). Bardzo szeroki zakres poruszanych tematów: chemia, fizyka, biologia.

Klub Młodych Odkrywców

Zajęcia dla nauczycieli rozwijające ich zainteresowania oraz podnoszące kompetencje i prowadzone przez wykładowców uczelni wyższych (Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski). Doświadczenie zdobyte podczas zajęć wykorzystują w szkołach w trakcie zajęć z uczniami w ramach organizowanych przez nich Klubów Młodych Odkrywców.

Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

Not readable? Change text. captcha txt