sPokój Nauczycielski – wszystko w temacie

 kategoria wpisów: Przed nami

  📣Zapraszamy Nauczycieli do dołączenia do grupy: sPokój Nauczycielski – wszystko w temacie gdzie znajdą różne inspiracje, szkolenia i webinary (https://www.facebook.com/groups/MWS.inspiruje).

  📣Darmowy Webinar – Nadużywanie nowych technologii. Jak sobie radzić z cyfrową higieną w czasie epidemii koronawirusa?
  👉 Czwartek, 16 kwietnia, godz. 12.00
  👉 Link do zapisów: www.nowetechnologiemws.gr8.com
  Sytuacja związana z pandemią korona wirusa COVID-19 sprowadziła nasze życie do jednej przestrzeni, spowodowała naszą izolację i jednocześnie wydłużyła dla wielu z nas łączny czas, jaki przeznaczaliśmy na korzystanie z urządzeń ekranowych. W jaki sposób higienicznie narządzać mediami cyfrowymi? Jak zadbać o to, aby się nie uzależnić od nowych technologii? Jak tworzy się uzależnienie, jaki ma przebieg, od czego zależy i co możemy z tym zrobić w domu i w szkole? Na te i na inne postawione pytania postaramy się poszukać odpowiedzi w oparciu o najnowsze wyniki badań prowadzonych przez Uniwersytet Gdański i Fundację Dbam o Mój Z@Sięg
  Rejestrując się na webinar otrzymasz:
  Link do transmisji oraz przypomnienie 60 oraz 5 minut przed rozpoczęciem
  Mnóstwo wartościowej i ciekawej wiedzy
  Zaświadczenie uczestnictwa (dla oglądających na żywo)
  👉Webinar poprowadzi dr Maciej Dębski – Fundator i Prezes Fundacja Dbam o Mój Zasięg, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.
  👉Z myślą o tych osobach, które nie będą mogły wziąć udziału, nagranie zostanie udostępnione kilka dni później na naszej grupie.

  👉Zachęcamy też do korzystania z ogromu przydatnej wiedzy z zakresu metod i technik kształcenia na odległość, którą podzieliła się Pani Joanna Alberska. Filmy szkoleniowe cyklu szkoleń pod tytułem „Bezpieczeństwo w sieci – strony polecane nauczycielom i uczniom” dostępne są w sekcji „moduły”, niebawem uzupełnione będą również materiały.

   

  Polecane artykuły:
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt