UWAGA! EMOCJE! WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI

 kategoria wpisów: Podsumowania akcji

  UWAGA! EMOCJE – WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI odbyły się pod koniec października.

  Emocje, sztuka, natura (i psychologia!) – razem dają niezwykłą mieszankę, której krok po kroku będziecie mogli doświadczyć całą rodziną na przygotowanym przez nas warsztacie animacyjno-edukacyjnym. Razem będziecie mogli uczyć się nazywania i rozpoznawania emocji oraz szukać równowagi między działaniem a skupieniem. Poza tym doświadczycie tak ważnej dla dzieci bliskości, pogłębicie świadomość ciała i uruchomicie wszystkie zmysły!

  Pod okiem psychologów będziecie mogli  odwiedzić 6 stacji badawczych po to, by: uważnie eksplorować świat emocji, doświadczać różnych wrażeń zmysłowych, odkrywać zapachy, eksperymentować z wyobraźnią, obserwować emocje w chmurach, bawić się pojęciami i przede wszystkim pobyć razem – budować, emocjonalną bliskość
  z rodzicami i opiekunami.

  Termin: 24-25 października

  Miejsce: siedziba Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki, ul. Traugutta 81 we Wrocławiu.

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
  Uwaga! W trosce o Wasze bezpieczeństwo będziemy wpuszczać w odstępach 20 minutowych – obowiązują zapisy na dzień i godzinę wejścia.
   
  Zapisy: Zapisać możecie się w formularzu z podaną dostępnością kolejnych wejść – https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfYUve…/viewform…
  Sugerowany wiek dzieci: 3-12 lat.
  Ze względów bezpieczeństwa oraz dla Waszego komfortu, z jednego biletu rodzinnego może skorzystać max. 6 osób.
  Niektóre stacje zakładają pracę w parach, w związku z czym sugerujemy, aby na każde dziecko przypadał jeden opiekun.
  Na stacjach pracują opiekunowie z dziećmi, pod okiem przewodników. Zalecamy wygodny strój oraz zabranie własnych zdrowych przekąsek. 🍎 Na miejscu dostępne będą ciepłe i zimne napoje. ☕️
   
  Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław. Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Pracownią Rozwoju. Dziękujemy również za współpracę Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki i Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej.
   
  Autorzy projektu: Pracownia Rozwoju: Anna Cieślik oraz Lucyna Piwowarska-Dmytrów, Paweł Hawryszczak.

  Całość to 6 stacji badawczych inspirowanych sztuką:

  1. Laboratorium emocji. 2. Emocje w moim ciele. 3. Obserwatorium emocji. 4. Planetarium wyobraźni. 5. Ogród zmysłów. 6. Bliskość.

  Na każdej stacji wykorzystywane są autorskie metody pracy, min. Kostki edukacyjne EduCube.

  Synergia różnorodnych doświadczeń przerodziła się w innowacyjną instalację edukacyjną, który łączy sztukę, ciało/umysł, naturę, psychologię i filozofię. Dzięki temu uczy bawiąc i bawi ucząc! Pracownia Rozwoju podejmuje działania  społeczne, szczególnie w wymiarze lokalnym. Dlatego we Wrocławiu Pracownia Rozwoju we współpracy m.in. z WCRS realizuje wiele różnorodnych projektów społeczno-edukacyjnych. 

  Uwaga! Emocje! jest to autorska propozycja działań edukacyjnych, których celem jest wspieranie rozwoju poprzez uważne doświadczanie, umiejętne rozpoznawanie
  i nazywanie emocji. Warsztaty poprzez rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych kształtują empatię oraz odporność psychiczną.  Działanie miało swoją premierę podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Podczas trwającego 9 dni wydarzenia instalację odwiedziło kilka tysięcy osób!

  Inteligencja emocjonalna obejmuje takie umiejętności jak: samoświadomość, rozpoznawanie uczuć oraz panowanie nad nimi, panowanie nad impulsami i zdolność odkładania zaspokojenia pragnień na później oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem i niepokojem, zdolność motywowania się, empatię i umiejętności społeczne. Poziom inteligencji emocjonalnej nie jest zdeterminowany genetycznie. W odróżnieniu od ilorazu inteligencji, który od kiedy ukończymy kilkanaście lat zmienia się w niewielkim stopniu, inteligencja emocjonalna jest w dużej mierze wyuczona i rozwija się przez całe życie w wyniku naszych doświadczeń, a zatem może stale wzrastać. Nauka rozpoczęta we wczesnym dzieciństwie przełoży się na szczęśliwe życie w dorosłości.

   

  Recommended Posts
  Szybki kontakt

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe

  Not readable? Change text. captcha txt